Taro korta - Mylimieji

Lenormand prieš Taro – panašumai ir skirtumai

Taro korta - Mylimieji24-SirdisTiems, kas jau pažįstami su Taro, perėjimas prie Lenormand gali būti savotiškas šokas. Iš pirmo žvilgsnio atrodo jog štai išsami gili Taro kaladę su 78 kortomis ir štai paprastutė, primityvesnė Lenormand kaladė su 36 kortomis. Jei į Lenormand žiūrėsime ir jas naudosime kaip Taro interpretuoti jas bus sunku ir išties susidarysime įspūdį jog jos „skurdesnės“.

 

Šiame straipsnyje aptarsime Taro ir Lenormand kaladžių struktūros, interpretavimo stilių, jų teikiamos informacijos skirtumus.

Taro ir Lenormand kaladžių struktūra

Taro kaladę sudaro 78 kortos. Visą kaladę galima perskirti į 22 Didžiuosius Arkanus ir 56 Mažuosius Arkanus. Mažieji Arkanai susideda iš keturių kortų rūšių simbolizuojančių 4 elementus – Skeptrų (Ugnis), Taurių (Vanduo), Kardų (Oras) ir Monetų (Žemė).

Lenormand kaladėje visos kortos lygios, nėra suskirstymo į skirtingas rūšis. Daugelis Lenormand kaladžių turi ant jų pavaizduotas žaidimo kortas, bet jos naudojamos dažniausiai tik parodyti jog kostiuminė korta be įprastinės reikšmės dar gali atstovauti asmenį.

Be šių kaladės struktūros skirtumų Lenormand kortas galima surūšiuoti į pozityvias, neutralias ir negatyvas, o Taro kortoms toks rūšiavimas netinkamas, nes kiekviena korta gali veikti kaip teigiama, neutrali ar neigiama jėga.

Kaip skiriasi Taro ir Lenormand interpretavimo stilius

Paveikslėliai

Skaitant Taro kortas paveikslėlis turi labai didelę reikšmę. Svarbus kiekvienas niuansas – kiekvienas simbolis, jų padėtis ar žvilgsnio kryptis, veido išraiška, spalvos ir net oras. Kiekvienas Taro kortos elementas turi reikšmę interpretuojant išdėstymą, todėl ta pati skirtingo dizaino kaladės korta gali būti interpretuojama skirtingai.

Lenormand kaladėje paveikslėliai santykinai nesvarbūs, o šių kortų interpretavimas yra paprastesnis ir konkretesnis. Išmokus bazines kortų reikšmes jos bus naudojamos su bet kuria Lenormand kalade, paveikslėlis turės mažiau reikšmės. Galima būtų užrašyti Lenormand kortų pavadinimus ant paprastų kortelių ir burti su jomis.

Apverstos kortos

Labai svarbi interpretavimo stilių skirtumas susijęs su apverstomis kortomis.

Taro korta, jei iškrito apversta, jos reikšmė skiriasi nuo teisingos padėties. Reikšmė gali būti atvirkštinė teisingai arba kitaip modifikuota. O Lenormand kortos tradiciškai dėliojamos ir interpretuojamos tik teisinga padėtimi ir jei kuri nors korta netyčia apsiverčia maišant ir iškrenta apversta, tam neteikiama jokios reikšmės.

Išdėstymų interpretavimas, kortos pozicija išdėstyme

Taro yra simbolinė, o Lenormand – semantinė sistema

Taro kortose kiekviena korta gali pasakoti istorijas, o Lenormand korta tai lyg vienas žodis ar frazė ir istorija gimsta skaitant ilgesnę kortų seką.

Dėl šio skirtumo Taro kortos gali būti interpretuojamos po vieną. Uždavus konkretų klausimą išsamų ir gilų atsakymą galima gauti iš vienos vienintelės kortos. Interpretacija gimsta susijungus kortos reikšmei su pozicijos reikšme. Jei traukiama tik viena korta – klausimas ir yra pozicijos reikšmė.

Populiariame Kaltų Kryžiaus išdėstyme jei korta iškrito vienoje pozicijoje, ji gali rodyti palankiai klausiantįjį veikiančias jėgas, o kitoje priešiškas jėgas ir kliūtis, dar kitoje pozicijoje korta atspindės klausiančiojo viltis arba baimes. Su 78 kortomis Taro kaladėje ir 10 Keltų Kryžiaus išdėstymo pozicijų galima gausybė permutacijų.

Bet jei Taro korta tai visa istorija ar situacija, kiek reikia kortų, kad atspindėti visas gyvenimo situacijas? O jei Lenormand palygintume su raidėmis, kiek reikia raidžių, kad užrašyti visas galimas istorijas? Žiūrint iš šitos pusės, galbūt Taro kortų yra per mažai.

Semantinė Lenormand sistema reiškia jog atskirų kortų reikšmės yra atskiri žodžiai jungiami į sakinius. Tradiciniai Lenormand išdėstymai (3 kortų, 5 kortų, 3×3 ir Didysis Išdėstymas) nepriskiria kortoms reikšmių remiantis ta pozicija, kurioje jos iškrito. Lenormand išdėstyme svarbiausia ne individuali kortos reikšmė, o jų kombinacijos ir yra gausybė interpretavimo technikų leidžiančių įvairiai poruoti kortas ir išgauti daugiau detalių ir niuansų.

Jei Lenormand kortoms naudosite Taro kortų išdėstymus, kad ir Keltų Kryžių, kur viena korta atsako į vieną sub-klausimą iškeltą išdėstymo pozicijos, Lenormand jame neatskleis visų savo galimybių. Norint naudoti Taro išdėstymus reikėtų bent jau dėlioti po dvi ar daugiau kortų į kiekvieną poziciją.

Kokią informaciją suteikia Taro ir Lenormand kortos, kokiems klausimams kuri kaladė tinkamiausia?

Taro garsėja giliomis psichologinėmis ir dvasinėmis įžvalgomis. Jos puikiai atskleidžia, kodėl žmonės daro tai, ką daro, kaip mato tam tikras situacijas ir pan.

Lenormand kaladė žinoma dėl sugebėjimo prognozuoti praeities ir ateities įvykius.

Taro suteikia galimybė pamatyti situaciją kito žmogaus akimis, suprasti ką jis jaučia ir kodėl. O Lenormand leidžia būti pašaliniu stebėtoju iš šalies matančiu veikėjų veiksmus ir tų veiksmų rezultatus.

Gali atsirasti sakančių jog Taro negali pranašauti, o Lenormand kaladė nesuteikia jokių psichologinių įžvalgų, tačiau aš su tuo nesutinku. Ar savo darbe nuolat naudoju Taro įvairiausiems klausimams, tiek psichologiniams, tiek ir konkretiems buitiniams. O Lenormand man dažnai atskleidžia ne tik fizinę įvykių seką, bet ir žmonių charakterius bei dvasinį situacijos lygmenį. Tačiau kiekviena kaladė turi savas stiprybes, savitą balsą ir labai skirtingus interpretavimo stilius.

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.