Kaip užduoti efektyvų klausimą Lenormand kortoms?

klaip uzduoti klausima kortomsPosakis kaip šauksi taip ir atsilieps gali būti perfrazuotas į „kaip klausi, taip ir atsakys“. Klausimas nulemia koks bus parinktas išdėstymas bei interpretavimo metodas ir kiek aiškus bei naudingas bus atsakymas.

Duosiu keletą patarimų į ką atsižvelgti siekiant užduoti tokį klausimą, su kuriuo man būtų lengva dirbti ir gautumėte tikslų išsamų bei naudingą atsakymą.

Teigiama ar neigiama formuluotė?

Klausimas gali būti paremtas jūsų viltimis arba baimėmis, galite klausti apie tai, ką norite jog kortos patvirtintų arba paneigtų. Kadangi Lenormand kaladėje yra pozityvios, negatyvios ir neutralios kortos, ji tinkama klausimams, į kuriuos reikia atsakyti taip ar ne.

Tačiau jei pats klausimas yra neiginio forma ar prašo patvirtinti tai, ko jūs nenorite, kas jums būtų labai negatyvi patirtis tuomet taps nebeaišku ar teigiama korta reikš neigiamą atsakymą, ar teigiamą rezultatą.

Pavyzdžiui jei klausiate „Ar mano vyras mane apgaudinėja su kita?“, kokia korta turėtų duoti teigiamą ar neigiamą atsakymą? Tarkim iškris Karsto korta, kuri reiškia atsakymą, ne ir pabaigą. Lyg ir reikėtų interpretuoti jog ne jis neapgaudinėja jūsų. O jei iškris Širdis ar tai reikš, kad jis yra neištikimas ir myli kitą?

Nei šis nei tas, ar ne?

Interpretacija bus aiškesnė ir tikslesnė jei klausimą užduosime taip, kad teigiamos kortos galėtų atsakyti taip, o neigiamos – ne.

Dar kartą pasitelkime tą patį pavyzdį. Dabar klausimą užduokime remdamiesi ne tuo, ko bijome, o tuo, ko tikimės, pavyzdžiui „Ar mano vyras man ištikimas?“. Dabar jei iškris Karsto korta atsakymas bus aiškus – ne jis nėra tau ištikimas. O jei iškris Širdis, tuomet atsakymas bus jog vyras ištikimas ir nuoširdžiai tave myli.

Kur kas aiškiau ir logiškiau.

Atviras ar uždaras klausimas?

Kaip minėjau Lenormand kortos gali atsakyti į uždarus klausimus, kuriems reikia taip ar ne atsakymo. Tačiau toks siauras klausimas duos labai siaurą atsakymą ir neleis atskleisti visų Lenormand kaladės galimybių. Juk šios kortos gali papasakoti istoriją, apibūdinti žmogų, parodyti priežastis ir motyvus, atskleisti turimas galimybes, parodyti palankiausią kelią.

Jei norite konkretaus ir trumpo atsakymo gausite tą darbą ar ne, paskambins jis šį vakarą ar ne, viskas gerai, galite užduoti ir tokius klausimus. Bet kad nenusiviltumėte trumpu atsakymu pamąstykite gal geriau paklausti plačiau, pavyzdžiui kokios jūsų savybės būtų labiausiai įvertintos siekiamame darbe, kaip geriausiai save parodyti, kad padidintumėte savo šansus gauti norimą darbą. Arba kokia linkme vystosi jūsų santykiai, kokie kiekvieno iš jūsų poreikiai šiuo metu ir siekiai, arba netgi kas būtų jei paskambintumėte pati.

Ar klausiate būtent to, ko klausiate?

Jei užduosite kortoms klausimą ar šis darbas jums tinkamas, atsakymas taip, nereikš jog jūs jį gausite ir atvirkščiai.

Klauskite aiškiai, tiksliai ir būtent apie tai, ką norite sužinoti

Jauna mergina man yra uždavusi klausimą kas bus jos būsimasis vyras. Lenormand kortos iš tiesų gali apibūdinti išvaizdą, charakterį, susitikimo aplinkybes ir dar daugelį dalykų. Bet ne viską vienu metu, nes nebus aišku kaip interpretuoti kortas, ar Lelijos tai vyresnis tėviškas vyriškis ar vyriškis turintis šeimą, garbingas žmogus ar vyras baltais/žilais plaukais.

Ar esate pasirengę atsakymui ir ar jis bus naudingas?

Klausimas apie santykius jei ilgą laiką nesiseka meilės reikaluose ir jau praradote viltį klausimas „Ar rasiu meilę?“ gali paguosti arba galutinai nuvilti, tačiau jis nebus pats naudingiausias. Galbūt daugiau naudos duotų konkretesnis klausimas, pavyzdžiui:

 • ko man reikia iš santykių šiuo metu
 • koks žmogus man geriausiai tiktų
 • kaip ieškoti sau tinkamo vyriškio
 • ar esu pasirengusi susitikimui ir santykiams su sau skirtuoju
 • kaip pasiruošti susitikimui ir santykiams su juo

Nieko blogo tiesiai klausti ar sukursite meilės santykius metų laikotarpyje. Tokie tiesūs ir įvykius atspindintys klausimai yra Lenormand pagrindinė stiprybė. Tiesiog siūlau apmąstyti ar jums bus naudingas atsakymas į tą klausimą, kurį rengiatės užduoti ką sužinoti bus naudingiausia būtent jūsų situacijoje.

Apie kokį laiko tarpą teiraujatės?

Vien tam, kad teisingai suprastume vieni kitus, kartais verta patikslinti savo lūkesčius. Jei kortoms užduotas bendras klausimas „Ar gausiu darbą?“ ir kortos atsakys taip tai gali visai nebūti toks taip, kaip jūs tikėjotės. Būrėja gali dėlioti kortas mąstydama apie metų laikotarpį, o jums darbo reikia skubiai, poros savaičių bėgyje ir jo negavę manysite, jog prognozė buvo klaidinga. Vietoje to, kad jau po išdėstymo, kuriame nebuvo nustatytas terminas spėlioti kada gi išsipildys prognozė verčiau iš karto nurodyti koks periodas jums aktualus.

Dar svarbiau atsižvelgti į laiką ir tiksliai jį įvardinti klausiant apie greitai besimainančias situacijas. Pavyzdžiui jei santykiai audringi po 3 dienų galite susitaikyti, dar po savaitės išeiti pagyventi pas tėvus, po mėnesio vėl susieiti, ir taip dar kelis kartus, po 3 metų susituokti, o dar po 1 išsiskirtu ir galiausiai dar po poros metų ištekėti už kito. Užduodant klausimą kaip klostysis santykiai nebus aišku ar tai galutinis jūsų santykių įvertinimas ar tik kažkoks etapas.

Galiausiai visas gyvenimas yra nuolatinis judėjimas ir pokyčiai, tad atsakymas ar jūs gyvensite tėvynėje ar užsienyje gali skirtis priklausomai nuo to ar klausite apie metų ar apie dešimties metų laikotarpį.

Bendresnius su gyvenimo kryptimi ir strateginiais sprendimais susijusius klausimus naudinga užduoti ilgesniam laiko tarpui, o kasdienes situacijas nagrinėti trumpesnio laikotarpio išdėstymais nes trumpesnio laikotarpio išdėstymas būtų detalesnis, o ilgesnio rodytų tik svarbiausius akcentus.

Vienas ar keli klausimai?

Nereikia užduoti labai abstraktaus ir bendro klausimo ir palikti būrėjai jį detalizuoti – ji jūsų nepažįsta ir nežino kas jums išties aktualu ir parinks išdėstymą pagal užduotą klausimą. Jei norite palikti būrėjai galimybe papildyti jūsų klausimą ar perfrazuoti jį – papasakokite apie savo situaciją, problemą ir tikslą. Žinant bendrą situaciją ir pradžiai turint konkretų klausimą parodanti ką žmogus labiausiai nori sužinoti jau galima efektyviai dirbti.

Jei netelpate į vieną konkretų klausimą arba kaip rekomenduota klausimą suskaidėte į kelis detalesnius, aiškiai nurodykite pagrindinį klausimą ir užduokite papildomų. Jeigu atsakius į pirmąjį klausimą jie dar atrodys aktualūs būrėja žinos ko dar dairytis išdėstyme ar susiplanuos seriją atskirų nedidelių išdėstymų patikslinimams.

Comments

 1. Indra

  Sveiki, matyt neteisingai uždaviau klausimą Lenomard kortoms „ką man daryti su dabartine savo darbo vieta”. Pabijojau klausti, „ar verta keisti darbą” ir tik paskui paskaičius šį straipsnį supratau, kad matyt būtent taip ir reikėjo klausti. Gautas atsakymas – Priežastys: 19 Bokštas, Situacija: 9 Puokštė, Rezultatas: 17 Gandras. Visos kortos pozityvios. Tad ir susidūriau su problema, prie ko priskirti šį pozityvą? Ar prie esamo darbo? Ar prie to, kas būtų jei pakeisčiau darbą?
  Gal galėtumėte pasufleruoti, kaip teisingiau reikėtų interpretuoti tokį kortų išdėstymą?

  1. Madam Lina

   Manau klausimas būtų tikęs jei išdėstymas būtų kitoks, jei būtų esama situacija, patarimas ir ateitis jei jo paklausysi. Dabar atrodo jog turite neblogą darbo vietą, Puokštė verčia manyti, kad yra neįvertintų džiaugsmų, bet ateityje laukia permainos, tad arba savaime padėtis dar gerės, arba pati keisite darbą. O gal Puokštė reiškia kad jau turite patrauklų pasiūlymą? Su esamu išdėstymu klausimas geriausiai skambėtų taip – ko galiu laukti jei pasiliksiu esamame darbe, o po to sulyginimui ko galiu tikėtis jei sieksiu pakeisti darbą.

   1. Monika

    Sveiki norecau suzinoti ar man lemta pradeti naujus santikius su man patinkanciu vaikinu ar as pradesiu nauja gyvenima su man skirtoju

 2. Ievaieva

  sweiki,
  as klausiau ar sis zmogus zmogus geriausiai man tiktu i vyrus? – laivas, sluota, pauksciai.
  visai atsakymo nesuprantu, ar galit padeti?

  1. Madam Lina

   Na, taip sakančios kortos neiškrito, o dvi iš trijų kortų negatyvios ir kadangi klausimas uždaras, tai čia pagrinde atsakymas ne ir neaišku ar verta giliau beanalizuoti.

   1. Ievaieva

    ACIU, o as jau emiau manyti, kad aplinkiniaibus labai pries siuos santykius.

    o pameginau paklausti apie kta zmogu, ka jis galvoja apie mane i buwo moteris kryzius ir lokys. Tai as supratau kad jis apie mane mano kaip apie nasta ?
    labai aciu .

    1. Madam Lina

     Čia straipsnis apie klausimo kortoms formulavimą, tad diskusija apie išsitrauktas kortas nelabai vietoje.

 3. D

  Sveiki, uždavus klausima, kuris prašo atsakymo taip arba ne ir iškrena 2teigiamos ir 1 neigiama korta, reik suprasti, kaip teigiamą atsakymą? Ar yra skirtumas, kurioj pozicijoj (priekį, per vidurį ar pabaigoj) neigiama korta iškrenta? Ačiū už paaiškinimą

  1. Madam Lina

   Sveika D, kadangi yra viena neigiama korta, atsakymas nėra visiškai Taip, galbūt labiau tiktų jį traktuoti kaip „Taip, jeigu bus įveikta ši kliūtis” arba „Taip, bet ne visai tokiu būdu, kaip įsivaizduoji”. Neigiamos kortos vieta turi reikšmę, bet ne pagal poziciją, o per tai, kaip jungiasi į kombinacijas su kitomis, pačios kortos turi papasakoti kas, kaip ir kodėl 🙂

 4. audrone

  Labadiena gal galit padeti nebesuprsntu kas daros su antraja puse toks saltas kas sujuo daros? Ir nebesuprantu kad niekaip negaunu darbo kas daros sumanim?

 5. Aistė

  Sveiki, gal galite paaiškinti… Uzdaviau klausimą” Kokios Mudviejų su……. santykių perspektyvos? Iškrito kortos: Karstas, Lelijos, Žiedas.
  Nesugebu interpretuoti.
  Ačiū.

 6. Gintarė

  Sveiki, uždaviau klausimą ‘ar mano buvęs vaikinas mane myli’, nes aš pati jį vis dar myliu…o kortos iškrito tokios: Priežastys: 19 Bokštas, Situacija: 5 Medis,Rezultatas: 20 Parkas. Ir nesupratau tai jis myli mane ar ne?

  1. Madam Lina

   Tai ne pats idealiausias išdėstymas atsakyti taip ar ne, bet vienas dalykas akivaizdus – širdies kortų neiškrito. Bokštas greičiausiai pasirodė atsakydamas kodėl apskritai klausiate – nes esate išsiskyrę, jaučiatės vieniša. Kokia situacija? Medis kalba apie lėtą tolimesnį augimą, gyvenimą… nieko ypatingo. Ir rezultate Parkas, santykiams tai yra pažįstamų žmonių korta. Taigi jūs likote jam kaip pažįstama, o ne vis dar mylima moteris ir jūsų gyvenimas toliau juda į priekį be jo.

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.