Kaip išsirinkti Lenormand kortų kaladę

Nusprendėte mokytis burti su Lenormand kortomis? Sveikinu, jūsų laukia nuostabių įžvalgų, nuostabos ir juoko kupina kelionė. Lenormand kortos sužavės jus savo tikslumu, konkretumu ir humoro jausmu. Pirmas klausimas kylantis po sprendimo studijuoti Lenormand yra „Kokią kaladę pasirinkti?“. Studijoms ir ilgametei draugystei su Lenormand pakanka tik vienos patogios darbinės kaladės, tad verta gerai apmąstyti savo pasirinkimą.

Jei dairysites tik Lietuvoje, gali pasirodyti jog pasirinkimo problemos nėra, problema yra pasirinkimo trūkumas. Tačiau Aš mėgstu dairytis plačiau ir radusi kas man tinka ir patinka užsisakyti internetu iš bet kurio pasaulio kampelio. Manysiu jog ir jūs galite rinktis iš visų rinkoje esančių kaladžių ir duosiu keletą patarimų, kad žinotumėte į ką verta atkreipti dėmesį renkantis.

Lenormand kortų paveikslėliai

Lenormand sistemoje išmokus kortos reikšmes, tos pačios reikšmės, tie patys raktiniai žodžiai bus naudojami dirbant su bet kuria kalade. Jei Puokštės reikšmė dovana, bet kurios kitos Lenormand kaladės Puokštė taip pat reikš dovaną. Lenormand kortos turi tvirtesnę sąsają su savo reikšme, lyginant su Taro, kurios gali būti interpretuojamos laisviau. Galima sakyti jog Taro kortos yra simboliai, o Lenormand kortos artimesnės ženklams. Ženklas turi konkretesnę, labiau fiksuotą reikšmę. Įsivaizduokite kelio ženklus, kur tikrai nėra palikta laisvės interpretacijoms.

Taigi interpretavimui ne itin didelę reikšmę darys tai, kurią kaladę naudosite. Bet svarbu jog kortos jums būtų mielos. Ne taip seniai buvo vos keli labai panašūs variantai, o pastaraisiais metais kai Lenormand kortos tapo madingos, naujos kaladės leidžiamos vos ne kas mėnesį. Yra ir senoviškų ir labai šiuolaikiškų, su tradiciniais paveikslėliais ir teminių.

Kai kurias kalades kūrė menininkai norintys parodyti savo talentą, tad jie apsunkino minimalistinius Lenormand piešinėlius papildomais elementais. Pavyzdžiui man teko matyti Žvaigždžių kortą, kurioje Žvaigždės tik fonas, o dėmesio centre virš didelės liepsnos praskrendanti pelėda. Tai nereikalingi papildymai kliudysiantys prisiminti pagrindines kortos reikšmes.

Yra kaladžių, kurias sukūrė Lenormand sistemą studijuojantys žmonės tokiu būdu bandę geriau pažinti kortą ir jos reikšmes. Tai puiki praktika, kuria galbūt išmėginsite, tačiau tai reiškia jog rinkoje gali būti kaladžių su tam tikromis klaidomis, nes jas sukūrė Lenormand sistemos ir niuansų neišmanantis žmogus.

Kaip tik dėl Lenormand kaladžių įvairovės svarbu jog pasirinktoje Lenormand kaladėje paveikslėliai būtų aiškūs ir lengvai atpažintumėte kuri korta yra kuri. Jei dailininkas leido sau daugiau kūrybinės laisvės ir vietoje karsto paveikslėlio Karsto kortoje nupiešė kapines, kur matomi kryžiai, tai gali suklaidinti jog tai Kryžiaus korta.

Kada svarbus kortos paveikslėlis

Paveikslėlis gali būti svarbus sekančiais atvejais ir tik jei naudojate šias interpretavimo technikas:

  • Tamsioji/šviesioji Debesų pusė. Išdėstyme kortai iškritusiai prie šviesiosios Debesų pusės sumaištis sklaidosi, o kortai iškritusiai prie tamsiosios pusės pats sumaišties ir tamsos metas.
  • Dalgio kryptis. Ji parodo kas yra nukertama.
  • Kryptis į kurią pasisukę Moters ir Vyro kortos. Kai kurie būrėjai laiko jog Signifikatoriaus kortai už nugaros esančios kortos rodo praeitį, o priešakyje – ateitį. Bet galima laikyti jog praeitis yra kairėje, o ateitis dešinėje nuo Signifikatoriaus, kad ir kuria kryptimi jis žiūrėtų.
  • Knygos korta gali būti atversta arba užversta, kas reikštų žinias arba paslaptis. Kai Knyga užversta laikoma jog jei Signifikatorius yra iš nugarėlės pusės informacija liks paslaptimi, o jei iš puslapių pusės jis atskleis svarbią informaciją.
  • Kai kuriems būrėjams svarbu iš kurios pusės Karstas yra atidengtas.

Kortų dydis

Lenormand kortos dažniausiai yra mažesnės nei Taro, artimesnės žaidimo kaladei arba net dar mažesnės. Tai ne dėl to, kad būtų patogiau maišyti žmonėms su smulkesnėmis rankomis, nors jei kaip ir aš turite smulkias rankas, jums tai gali būti privalumas. Lenormand kortos gali būti dėliojamos ir mažesniais išdėstymais, bet visų išdėstymų motina ir Lenormand meistrų duona ir vanduo yra Didysis Lenormand Išdėstymas. Jis dėliojamas visomis 36 kortomis, matrica 9×4 arba 8×4+4. Nesukite sau dabar galvos ką reiškia šis užrašymas, tik įsivaizduokite kiek reikia vietos išdėlioti visoms 36 kortoms. Taigi mažesnės kortos patogesnės dideliems išdėstymams, o ir akims lengviau susigaudyti kai išdėstymas neužima pusės kilimo, o paveikslėliai neperkrauti ir aiškūs. Kaip sakiau – daugelis Lenormand kaladžių yra mažesnio dydžio, bet yra keletas ir didesnių. Jei jums bus patogu maišyti didesnes kortas, jei turėsite pakankamai vietos dėlionėms arba jei nenaudosite Didžiojo Išdėstymo tai nesukels problemų. Tačiau kam save taip iš anksto apriboti, juk vėliau galite persigalvoti.

Skaičiai ant kortų

Daugumoje kaladžių kortos yra sunumeruotos nuo 1 iki 36, pradedant Raiteliu ir baigiant Kryžiumi. Numeraciją išmokti nėra sunku, bet užtruksite ilgiau jei ant kortų skaičių nebus. Kam reikia išmokti tuos skaičius? Pagal numerį lengviau rasti kortos reikšmės ar kombinacijos su kita korta aprašymą knygoje ar savo užrašuose. Ir užsirašinėjant greičiau bus pasižymėti trijų kortų išdėstymą kaip 4 + 17 + 33 nei Namas, Gandras ir Raktas. Apie viso Didžiojo Lenormand išdėstymo iš 36 kortų aprašymą jau net nekalbu. Be to, numeracija svarbi ir interpretuojant Didįjį Lenormand Išdėstymą kuomet naudojama būstų sistema.

Žaidimo kortų paveikslėliai ar ženkleliai

Retai kas naudoja senovines žaidimo kortų reikšmes kartu su Lenormand, tačiau kostiuminės kortos padeda suprasti jog korta gali reikšti asmenį. Kas žino, gal jus sudomins senovinė kartomantijos tradicija. Žaidimo kortos, mano manymu, mažiau svarbūs nei skaičiai, tačiau tikrai praverčia interpretuojant, ypač kai tenka pabaksnoti pirštu į Gyvatės kortą su Kryžių Damos paveikslėliu, sakant štai ta gyvatė jūsų konkurentė J

Taigi galime apibendrinti jog renkantis pirmąją Lenormand kaladę studijoms ir darbui svarbiausia atsižvelgti:

  • Kortos gali būti tradicinės ar modernios, svarbiausia jog paveikslėliai būtų aiškūs ir kuo paprastesni
  • Be abejo kortos turi būti jums mielos
  • Ant kortų būtinai turi būti skaičiai ir žaidimo kortų paveikslėliai ar bent ženkleliai
  • Kortos turi būti patogaus nedidelio dydžio

Pradedantiesiems rekomenduojamos kaladės

Tikriausiai atrodys jog prieštarauju pati sau kai išvardinsiu kokias kalades rekomenduoju pradedantiesiems, nes tai pagrinde bus tradicinės kaladės, o ne šiuolaikiniai kūriniai. Tiesiog aš mėgstu senųjų kortų paprastumą ir aiškumą. Tai nereiškia jog kitokia kaladė jums netiks, rinkitės savo nuožiūra.

Piatnik Lenormand

Piatnik Lenormand

The French Cartomancy deck

The French Cartomancy deck

Blue Owl Lenormand

Blue Owl Lenormand

Magisches Lenormand

Magisches Lenormand

Comments

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.